lt ru
+370 52405444
+370 6 788 55 18, +370 4 634 50 09

Pastaraisiais mėnesiais padaugėjo užklausų dėl įmonių steigimo Baltarusijoje. Dažnas lietuvis nori atidaryti savo įmonės atstovybę Baltarusijoje. Šįkart apie tai, kuo atstovybė ypatinga, kokios sąlygos keliamos jos veiklai.

Svarbiausia sąlyga, kuri griežtai kontroliuojama, yra kad atstovybė NEGALI užsiimti jokia ūkine – komercine veikla. Tai nėra atskiras juridinis asmuo, ji valdo steigėjo patikėtą turtą ir vykdo veiklą savo įgaliojimų ribose.

Siekiant nepažeisti svarbiausios sąlygos atstovybės steigiamos išskirtinai nekomerciniams tikslams: prekių ar paslaugų pozicionavimui rinkoje, įvairiems rinkos tyrimams, atstovavimo ar reprezentavimo funkcijoms atlikti ir kt.

Atstovybei privalomas metinis auditas, o nustačius kad atstovybė veda ūkinę veiklą – ji privalės sumokėti visus privalomus juridinio asmens mokesčius.

Būtina turėti realų biurą – buveinę, kuriai patalpų ieškoma dar prieš steigiant atstovybę, dažniau pasitaiko adreso patikrinimo operacijų, kurias vykdo Baltarusijos priežiūros ir kontrolės įstaigos ir jų pareigūnai.

Atstovybėje gali dirbti iki 5 užsieniečių.

Dažnas verslininkas, sužinojęs šias sąlygas iš karto nusprendžia steigti atskirą juridinį asmenį, o kiti skaičiuoja atstovybės kaštus ir galimą indėlį žinomumui ar Lietuvos įmonės pelningumui. Žinant įvairias sąlygas visuomet lengviau pasiruošti galimoms kliūtims ir jas paprasčiau įveikti.

Leave a comment

Name *
Email Address *
Website
Message *
© 2016 ISMIRA GROUP