lt ru
+370 52405444
+370 6 788 55 18, +370 4 634 50 09

Nusprendėme panagrinėti ir paieškoti Baltarusijos ir Lietuvos neįprastų ryšių. Šįkart – Minsko ir Vilniaus objektų pavadinimuose.

Ar žinote, kad Vilniaus tarptautinis oro uostas neseniai juokais pradėtas vadinti „Minsk-3“? Taip yra dėl to, kad pačiame Minske yra du oro uostai, o pastaraisiais metais ypač padidėjo atvejų, kai baltarusiai skrenda iš Vilniaus ne tik poilsiui, bet ir darbo, verslo reikalais.

Vienas didžiausių Vilniaus kelių yra Minsko plentas, vedantis nuo Tūkstantmečio tilto iki Vilniaus pakraščių ir toliau iki Medininkų pasienio posto. Prie plento neseniai atvėrė duris viešbutis „Campanile“, pamažu kuriasi prekybos ir verslo, logistikos centrai.

Dauguma vyresnių vilniečių iki šiol prie Žirmūnų kelių žiedo esančią „IKI“ parduotuvę vadina Minsku dėl jos ankstesnio pavadinimo. Anksčiau tai buvo pagrindinis kelias Vilnius – Minskas, vedantis pro Naująją Vilnią ir didelė universalinė parduotuvė „Minsk“ buvo bene paskutinė vieta Vilniuje apsipirkti prieš išvykstant ar tik atvykus.

Tuo tarpu Minske Vilniaus pavadinimų negausu. Kalinskogo gatvėjė tėra nedidelis prekybos centras pavadintas „Vilniaus“ vardu, jame yra to paties vardo kino teatras bei knygynas „Vilno“. Paklausus minskiečių toli gražu ne kiekvienas žino apie šį prekybos centrą ar kino teatrą.

 

Leave a comment

Name *
Email Address *
Website
Message *
© 2016 ISMIRA GROUP